| Material: | Die-casting aluminum frame + Metal support |
| Battery: | 12V 20000mAh lithium rechargeable battery |
| Solar panel: | 18V 50W |
| LED qty: | 48 x 1W ultra bright white LED |
| Lasting time: | Up to 12 hours when fully charged |
| Switch: | Automatically switch on and off at dusk/ dawn (with button switch) |
| IP rate: | IP65 |
| Package: | Color box/ neutral box |
| Application: |
Adjust any angle to light up tree/ garden/ garage etc. |











