| Material | ABS head + Metal bracket + Glass panel |
| Rechargeable battery | 3.7V 15000mAh lithium rechargeable battery |
| Solar panel | 6V 16W |
| LED qty | 5 x 0.5W White LED x 5 |
| Lasting time | Up to 12 hours when fully charged |
| Switch | Automatically switch on and off at dusk/ dawn (with button switch) |
| IP rate | IP65 |
| Package | Color box/ neutral box |
| Application |
Adjust any angle to light up flag/ tree/ garden/ garage etc. |










