| Material: | PC + PET panel |
| Battery: | 3.7V 1500mAh lithium rechargeable battery |
| Solar panel: | 5.5V 200mAh |
| LED qty: | 12 x 5mm 0.2W White LED |
| Lasting time: | Up to 12 hours when fully charged |
| Switch: | Automatically switch on and off at dusk/ dawn (with button switch) |
| IP rate: | IP65 |
| Package: | Color box/ neutral box |
| Application: |
on pole to light down the flag/road/garden etc |












