| Material: | ABS body + Glass panel |
| Battery: | 2 x AA 1.2V 700mAh Ni-MH rechargeable battery |
| Solar panel: | 4V 100mA |
| LED qty: | 3 x 0.2W ⌀10mm LED's |
| Lasting time: | Up to 12 hours when fully charged |
| Switch: | Automatically switch on and off at dusk/ dawn (with button switch) |
| IP rate: | IP65 |
| Package: | Color box/ neutral box |
| Application: |
Insert into the ground to light up the yard/path/building/tree etc |

















